Збереження свого життя у сучасному світі залежить від вміння правильно діяти при надзвичайних ситуаціях. Це питання є надзвичайно важливим для кожного з нас. З метою формування навичок безпечної поведінки з 24 квітня по 28 квітня у КЗ « Прилуцький НРЦ» було проведено «Тиждень Безпеки». Тиждень безпеки дитини є формою систематизації знань дітей про безпечну поведінку й довкілля. Діти мають дізнаватися про правила безпечної поведінки і від педагогів, і від батьків. Тому доцільно організувати комплексну роботу, передбачаючи взаємодію всіх учасників освітнього процесу.
Тиждень безпеки дитини в закладі щорічно організовується задля набуття й поглиблення теоретичних знань і практичних навичок безпечної поведінки у дітей. Навчання дітенй безпечної поведінки не має обмежуватися лише засвоєнням ними норм і правил. Спрямовуємо свою роботу на усталення свідомої обачності у малят, навичок орієнтування та швидкого реагування за надзвичайних ситуацій.Також психологічно готуємо дітей належно поводитися у разі повідомлення про небезпеку, зокрема: адекватно сприймати інформацію, не панікувати уважно слухати накази дорослих виконувати практичні дії.
Зміст заходів Тижня залежить від місцевих умов, традицій, природних особливостей, досвіду вихователів та підготовленості дітей.
Протягом Тижня передбачались: вікторини, змагання, комбіновані естафети, перегляди театралізованих вистав, огляди-конкурси малюнків з питань безпеки життєдіяльності, виставки навчально-наочних посібників з питань безпеки життєдіяльності, виготовлених дітьми та вихователями, рольові ігри.
Значну увагу приділяють дидактичним іграм, щоб: цілеспрямовано керувати поведінкою дітей під час змодельованих ситуацій, обговорювати ситуації, шукати гуртом правильну відповідь. Також створюють умови для самостійних форм дитячої творчості.
Робота з батьками
Батьки не мають бути осторонь заходів Тижня безпеки дитини. Тому перед педагогічним колективом нашого закладу постає завдання — зацікавити батьків, зробити їх однодумцями. З одного боку, це складно через звичайну зайнятість батьків, але, з іншого боку, дорослим завжди цікаво, що відбувається в закладі, поки вони на роботі. Для батьків підготовленні консультації та поради для більш детального навчання дітей в дома.
https://prilnrc.at.ua/konsultacija_dlja_batkiv_odin_vdoma-bezpeka_ditini.docx
https://prilnrc.at.ua/konsultacija_dlja_batkiv_pershi_uroki_vikhovannja-.docx
https://prilnrc.at.ua/konsultacija_dlja_batkiv_komp-juterna_zalezhnist-v.docx
https://prilnrc.at.ua/konsultacijadlja_batkiv_profilaktika_orvi_zasobami.docx
https://prilnrc.at.ua/konsultacija_dlja_batkiv_profilaktika_gostrikh_otr.docx
Наприкінці, на заключному етапі Тижня безпеки дитини, провели розвагу під назвою «Книга безпечної поведінки», щоб: пригадати з дітьми всі події, з’ясувати, що найбільше сподобалося, дізнатися побажання.
А підбиваючи підсумки: зауважуємо рівень і якість виконання заходів, оцінюємо роботу педагогічних працівників, аналізуємо дії дітей та участь батьків. |