Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПятница, 17.05.2024, 03:01

Прилуцький навчально-реабілітаційний центр

Меню сайту
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Головна » 2021 » Август » 12 » ЩО ОСВІТЯНАМ ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ВАКЦИНАЦІЮ: ПОРАДИ ЕКСПЕРТА
09:59
ЩО ОСВІТЯНАМ ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ВАКЦИНАЦІЮ: ПОРАДИ ЕКСПЕРТА

Вакцинація педагога від COVID19 – це захист не лише себе самого, але й дітей та колег | Освітній омбудсмен України

        Надзвичайно важливо, щоб навчання дітей відбувалося у безпечних умовах, адже саме здоров’я та життя учасників освітнього процесу має  найвищу цінність. Педагоги, які вакцинуються, таким чином захищають не лише себе, а й своїх колег та учнів на увесь період навчання у новому навчальному році.

         На превеликий жаль, ще не всі усвідомлюють і розуміють важливість вакцинації для збереження свого здоров’я та життя. 

         Це пов’язано із багатьма чинниками, зокрема, відбувається цілеспрямована кампанія дискредитації наукового підходу до вакцинації взагалі. Тому якщо педагог відмовляється від вакцинації проти Covid-19 – не варто це пов’язувати з його кваліфікацією, однозначного причинно-наслідкового зв’язку тут немає. Тут важливо, щоб саме медичні фахівці пояснювали якомога доступніше, чому вакцина проти Covid-19 – це ефективно та безпечно, чому важливо вакцинуватися та як це робити правильно. 

ЩО ОСВІТЯНАМ ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ВАКЦИНАЦІЮ: ПОРАДИ ЕКСПЕРТА

https://eo.gov.ua/vaktsynatsiia-pedahoha-vid-covid19-tse-zakhyst-ne-lyshe-sebe-samoho-ale-y-ditey-ta-koleh/2021/04/23/

     Школи повинні будуть мати 80% вакцинованих  працівників,

                    щоб бути відкритими не у зеленій зоні

 

 

      Щоб бути відкритими у жовтій, помаранчевій чи червоній карантинних зонах, школам потрібно буде мати не менше 80% вакцинованих працівників.

      Відповідні зміни до карантинної постанови уряду №1236 анонсував міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час засідання Кабміну 28 червня.

     “Ще однією важливою інновацією стає робота навчальних закладів в умовах карантину. В разі виходу регіону із зеленої зони епідеміологічної небезпеки, тобто потрапляння у жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідеміологічної небезпеки, задля того, щоб заклад продовжив роботу, йому необхідно мати як мінімум 80% повністю вакцинованих працівників, – сказав Ляшко.

Відповідно до Дорожньої карти з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19 працівники сфери освіти є пріоритетною групою захисту.

Освітян, залучених до проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) у 2021 році, за їхнім бажанням, щеплюють вакциною CoronaVac проти COVID-19 виробництва Sinovac Biotech з 14 квітня.

Працівників освіти, які залучені до проведення ЗНО, вакцинують організовано мобільними бригадами з імунізації. Список охочих вакцинуватися формує керівник закладу освіти та передає його до департаментів охорони здоров’я обласних, Київської міської державних адміністрацій. Вони, своєю чергою, узагальнюють списки та передають їх регіональним координаторам з вакцинації для подальшого планування виїзду мобільної бригади. За планування графіку виїздів мобільних бригад відповідають регіональні координатори з вакцинації. Вони повідомляють керівникам закладів освіти дату та час приїзду мобільної бригади.

Вакцинація інших працівників сфери освіти розпочнеться після отримання регіонами нової партії вакцини Comirnaty від компанії Pfizer-BioNTech. Вакцина Comirnaty від компанії Pfizer-BioNTech призначена для цієї групи пріоритетної імунізації від  COVID-19 за рішенням оперативного штабу МОЗ з протидії вакцинокерованим інфекціям. Україна очікує вакцину Comirnaty від компанії Pfizer-BioNTech у межах глобальної ініціативи COVAX найближчим часом.

Алгоритм запису працівників сфери освіти на вакцинацію від COVID-19:

  1. Працівники закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти звертаються до керівників закладів освіти. 
  2. Керівники закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти формують і направляють списки до органів управління освітою місцевих рад. Органи управління освітою місцевих рад надають списки департаментам (управлінням) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій.
  3. Керівники закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти направляють списки департаментам (управлінням) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій.
  4. Департаменти (управління) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій надають списки закладів освіти департаментам охорони здоров’я обласних, Київської міської державних адміністрацій.
  5. Керівники закладів вищої освіти направляють списки департаментам охорони здоров’я обласних, Київської міської державних адміністрацій.
  6. Регіональні координатори з вакцинації повідомляють керівників закладів освіти, які подали списки, про дату і час, коли мобільна бригада приїде до закладу освіти для вакцинації колективу. 
  7. Уточнені списки керівники надають до першого приїзду мобільної бригади до закладу освіти. Після першого приїзду мобільної бригади будь-які зміни в списках узгоджуються з регіональними координаторами з вакцинації в індивідуальному порядку.

Детальна інформація про особливості вакцинальної кампанії, типи вакцин та відповіді  на запитання — на vaccination.covid19.gov.ua або за номером контакт-центру 0 800 60 20 19.

Лист МОН від 17 травня 2021 року №1/9-256 "Щодо вакцинації працівників освіти"

Лист МОН від 18 травня 2021 року №1/9-266 "Про вакцинацію працівників закладів вищої освіти"

 

Переглядів: 99 | Додав: SV | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар
«  Август 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Бесплатный хостинг uCoz